Hasan Özen
Hasan Özen
05 Ocak 2019 Cumartesi 15:39
EKONOMİ KOORDİNASYON TOPLANTISI VALİ AYKUT PEKMEZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Adem Kaya, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, ATSO Meclis Başkanı Abdulgani Bereket, Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü M. Emin Yücekaya, SGK İl Müdürü Fuat Tekin, İpekyolu Kalkınma Ajansı Uzmanları ve ATSO Meclis üyeleri katıldı.
 
Toplantıda Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, İşkurumunun açtığı mesleki eğitim kursları, İşte Anne Projesi istihdam ve toplum yararına hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi.
SGK İl Müdürü Fuat Tekin ise, sigorta primleri, teşvik ve desteklemeler konusunda çıkan yasalar hakkında bilgiler aktarıp soruları cevaplandırdı.
 
Toplantı, Vali Aykut Pekmez’in konuşmasının ardından Adıyaman’ın ekonomik durumu ve potansiyeli ile devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarının, üretim ve istihdam konularının değerlendirilmesi, Cazibe Merkezleri Programı ve diğer projelerle ile ilgili Adıyamanlı sanayici ve iş adamlarının görüşlerinin alınarak, fikir alışverişinde bulunulması ile sona erdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol