Hasan Özen
Hasan Özen
11 Ocak 2019 Cuma 15:30
Vali Canalp Taşkın Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Edirne Valisi Ekrem Canalp, metrekareye 128 metreküp yağışın düşmesinin ardından meydana gelen selde zarar gören İskender, Köşen, Sazlıdere, Karakasım, Orhaniye, Abalar, Oğulpaşa ve Büyükgerdelli köylerinde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla görüştü. Vali Canalp Oğulpaşa köyünde yaptığı incelemelerin ardından sel sularına kapılarak hayatını kaybeden Veysel Evren’in kabrini ziyaret ettikten sonra ailesine başsağlığı diledi.
   Vali Canalp yaptığı incelemelerde vatandaşlarının sorunlarını dinledikten sonra yaptığı açıklamada, “Bölgemizde büyük bir afet yaşadık, 7 köyümüzde ciddi hasarlar meydana geldi ve en büyük zararın yaşandığı Oğulpaşa köyümüzde üzülerek söylüyorum ki bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Devletimiz tüm birimleri ile bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor, hasar ve zarar tespit çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Hiçbir mağduriyetin yaşanmaması için azami çaba gösteriyoruz. Bugün itibari ile tespit çalışmalarımızı büyük oranda bitirdik ancak ekili tarım alanlarındaki zararın tespiti sular çekildikçe yapılabiliyor. Tüm ekiplerimiz seferber olmuş vaziyettedir ve çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ben tekrar tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.
   Vali Canalp’ın taşkından zarar gören köylerde yaptığı incelemeye, Havsa Kaymakamı Neslihan Köse, Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır,  İl Jandarma Komutanı Albay Alpaslan Doğan, İl Emniyet Müdürü, Ali Kemal Kurt, İl Özel İdare Genel Sekreteri Alaattin Uğur, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür vekili Erdinç Topçu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül, Defterdar Vekili Aydın Yaman, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Atilla Beyazıt ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hicran Balı katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol