Hasan Özen
Hasan Özen
25 Kasım 2019 Pazartesi 13:47
İlimizde,Globalden Yerele Eğitim Uygulamaları Zirvesi Yapıldı

Globalden Yerele Eğitim Uygulamaları açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptığı açış konuşmasında 21. yüzyılda değişimin hızla yaşandığını, değişim nesline öğretmenlik, kılavuzluk, rehberlik yapma görevindeki eğitimcilerin de mesleki anlamda yenilenmesi ve yeniliklerle mesleğine devam edebilmesi için bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu dile getirdi. 
Öğretmenin gölgesinde yetişen nesillerin, arzulanan düzeyde bir dönüşümle gelişmiş bir toplumu oluşturabilmesinin ancak öğretmenin heyecanı ve aşkı sayesinde mümkün olacağını ifade eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan,“Devletin proje ve yatırımları,öğretmenin mesleki öğrenme sürecini dinamik tuttuğu ölçüde milletimizin umut ve geleceği olacaktır.” dedi.
Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Hacı Bayramı Veli Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden sunumlarıyla katılımcılara bilgiler aktaran akademisyenler iki gün boyunca; Okul Öncesi Eğitimi ve Sonrası, Çocuklarda Bilinçli Teknoloji Kullanımı, Ritim Orff Çalışması, Oyun Terapisi, Çocuğun Yaramazlığıyla Baş Etme, Eğitimde Duygusal Zeka ve Merhametli Tutum, Mutlu Aile Başarılı Çocuk, Okul Temelli Kaynaştırma Uygulamaları, Gençlerde Suçun Oluşumu, Eğitimde Sosyal Entegrasyon Uygulamaları, Sınıfta Kazandırılan İletişim Uygulamaları ve Farklı Gelişen Bireyleri Tanıma konulu sunumlar ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. 
İlimiz merkez ilkokullarında görev yapan tüm öğretmenlerin katıldığı eğitim uygulamaları zirvesi sonunda, sunumlarda bulunan konuklara ve destek verenlere teşekkür plaketi takdim edildi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol