Hasan Özen
Hasan Özen
03 Mayıs 2019 Cuma 21:24
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Devam Ediyor


İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’un açılışına katıldığı Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bilim fuarında, öğrencilerindanışman öğretmenlerin rehberliğinde farklı alanlarda ortaya koydukları 25 proje görücüye çıktı. 
Edebiyattan matematiğe, zenginleştirilmiş gıda projelerinden robotiğe birçok alanda çalışmaları hakkında öğrenciler, ziyaretçilere bilgilendirmelerde bulundular. 
Ardından açılışı yapılan Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarının açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, BİLSEM yöneticileri ve öğretmenler kesti.
Astronomi uygulamaları, ışık kirliliği,karbon ayak izi uygulamaları,hologram,el yapımı teleskop ve mikroskop, teknoloji tasarım uygulamaları,antiseptikli alışveriş arabası, robotik yazılım uygulama örneklerinin yer aldığı sergide birbirinden ilginç eserleri ziyaretçiler gözlemleme fırsatı buldu.
Matematik ve fen bilimlerinin yanı sıra resim ve müzik alanlarında da projelerin bulunduğu sergide rehber öğretmenlerin eşliğinde öğrencilerin 27 özgün çalışmasınaimza atıldı.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol