Hasan Özen
Hasan Özen
21 Kasım 2019 Perşembe 16:56
TÜM LİSE ÖĞRETMENLERİYLE SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Programda selamlama konuşması yapan İl Müdürü Mehmet Çalışkan her alanda çok hızlı değişimlerin yaşandığını belirterek değişimi yakalayan nesillerin yetişmesi için bu tür eğitim seminerlerininöğretmenlere yenilenme fırsatı sağlayabileceğini ifade etti. 
Meslek seçiminde öğretmenlerin etkisine değinen İl Müdürü Mehmet Çalışkan “Farklılıklarla bezenmiş çocuklarımızın sahip olduğu potansiyeli keşfederek mutlu bir hayat bağını sizlerle kuvvetlendireceğiz. Sizler öğretmen olarak belki üretim yapmayacaksınız ama üretecek insanlara kendilerini tanımalarını ve doğru mesleğe yönelmelerini sağlayacak; mesleki eğitim içerisindeki gençlerimize üretme ve çalışma azmini, bilincini aşılayacaksınız.” dedi.
Hazırlık veya 9. sınıftaki hareketli dönemin ardından artık öğrencilerin kim veya nasıl biri olacağının belirmeye başladığını söyleyen İl Müdürü Çalışkan, lisede görev yapan öğretmenlerin eğitim sistemimiz içerisinde öğrenciyle birebir etkileşim kuran, onu birey olarak hayata hazırlayacak son kişiler olduğunu, bu sebeple öğrenciler üzerindeki etkilerinin de fazla olduğunu vurguladı. Konuşmasının son bölümünde programın hazırlanmasında emeği geçen Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Fuad Bakioğlu ve Gökhan Şengün’e sunumlarıyla destekleri için teşekkür eden Çalışkan, programın hayırlara vesile olmasını diledi.
Ardından KMÜ Dr. Öğretim Üyesi Fuad Bakioğlu, 21. Yüzyılda Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama konulu sunumuna başladı. Katılımcılara mutluluğun tanımını sorarak sunumuna başlayan Öğretim Üyesi Fuad Bakioğlu, mesleklere bakış, kişilik özellikleri, kariyer kavramının tarihsel gelişimi ile günümüz ihtiyaçları ve değişimle ilgili katılımcı öğretmenlere bilgiler verdi.
İlk oturum sonrasında verilen aranın ardından ikinci oturumda KMÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Şengün, Özel Eğitim Uygulamaları konulu sunumunu gerçekleştirdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol