Hasan Özen
Hasan Özen
11 Ocak 2019 Cuma 17:12
Vali Sarıfakıoğulları, “Bütün Vatandaşlarımız, İkametlerinin Bulunduğu Yerde Oy Kullansınlar”

VALİ SARIFAKIOĞULLARI “GEREKLİ GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ ALDIK, ALIYORUZ, ALACAĞIZ”
 
31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için seçim takviminin işlediğini kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, basın mensuplarına yönelik yaptığı açıklamada; “Bugün aslında her ne kadar sizin gününüz olmasına rağmen, 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere ilişkin alınan tedbirleri de burada sizlere aktaracağız. Böylelikle hem gününüzü kutlamış olacağız hem de hep beraber çalışmış olacağız. Hepinizin bildiği üzere, 13 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararla, 31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerini hep beraber güvenli, huzurlu bir biçimde yaşayacağız. Bu konuda, ilimiz genelinde gerekli güvenlik tedbirlerini başkanlığımda aldık, alıyoruz ve de alacağız” ifadelerini kullandı.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI “BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZDAN İKAMETLERİNİN BULUNDUĞU YERDE OY KULLANMALARINI ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM”
 
Seçim güvenliği ile ilgili alınan tedbirlerin kamuoyuna duyurulması için basın mensuplarının desteğinin önemini vurgulayan Vali Sarıfakıoğulları “Bu tedbirlerin duyurulması, vatandaşımıza aktarılması noktasında her zaman olduğu gibi sizlerden destek bekliyoruz. Alınan tedbirleri, seçim takvimini birazdan sizlerle sunum yaparak paylaşacağız. Huzur içinde bir seçim dönemini de hep beraber gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle bu zamana kadar verdiğiniz ve vereceğiniz emek ve destekten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Hem gününüzün hem seçimlerin memleketimize milletimize hayırlı olmasını diliyorum.  Bütün vatandaşlarımızdan ikametlerinin bulunduğu yerde oy kullanmalarını da özellikle rica ediyorum. Bununla ilgili bilgilendirmeleri, duyuruları hem ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarıyla yaptığımız toplantılarda dile getirdik. Hem de yine ilçe nüfus müdürlükleri ve kolluk birimlerimiz aracılığıyla ifade ettik. Bu konunun duyurulması noktasında sizlerden destek bekliyoruz” dedi.
 
Vali Sarıfakıoğulları’nın konuşmasının ardından 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleriyle ilgili seçim takvimi ve seçimlerin güven ve huzur ortamında gerçekleşmesi için ilimiz genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin basın mensuplarına yönelik bir sunum gerçekleştirildi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol