Hasan Özen
Hasan Özen
21 Mart 2019 Perşembe 13:42
Bu Kursun Yaş Ortalaması 80

Seferberlik kapsamında seksen saatlik kurs sonunda birinci kademe seviye tespit sınavında başarılı olup okur yazarlık belgesini almaya hak kazanan Karaman Ahmet Mete Huzurevi ile Dursun Fakih HuzureviYaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde kalan yaşlı teyzeler ve amcalar belgeleriniHanımefendi Zehra Meral ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt’un elinden aldı.
Karaman’da Ahmet Mete Huzurevi ile Dursun Fakih Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerindeaçılan okuma yazma kursuna katılan 6'sı erkek, 7'si kadın 13kişinin yaşları 70 ila 92 arasında değişiyor.Yaş ortalaması 80 olan kursta teyzelerin ve amcaların okuma yazma öğrenme azmigörenleri hayran bırakıyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ve Karaman Valiliğinin öncülüğünde sürdürülen Vali Sayın Fahri Meral ile eşi Hanımefendi Zehra Meral’in yakından takip ettiği ve Karaman’da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursta okuma yazma öğrenenKaraman Ahmet Mete Huzurevi ileDursun Fakih Huzurevi sakinleri azimleri ve gayretleriyle okumanın yaşı olmadığını herkese gösterdiler.
Girmiş olduğu birinci kademe seviye tespit sınavında başarılı olup belge almaya hak kazanan teyze ve amcalarla yakından ilgilenen Hanımefendi Zehra Meral ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt onlarla bir süre sohbet etti. Hanımefendi Zehra Meral okuma ve yazma azimleriyle hem çocuklarına ve torunlarına hem de topluma örnek olan başarılı kursiyerleri tebrik etti.
Program, Hanımefendi Zehra Meral ile İl Milli Eğitim MüdürVekili Abdurrahman Kurt tarafından başarılı kursiyerlere kurs bitirme belgesi verilmesi ve Kuran’ı Kerim tilaveti ardından yapılan dua ile sona erdi. 
 

Anahtar Kelimeler:
KaramanKaraman Haber
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol