Hasan Özen
Hasan Özen
28 Ocak 2020 Salı 12:51
KARAMAN İŞKUR 81 İL ARASINDA 1.OLDU

İŞKUR İl Müdür Vekili Şevket SARIKAYA yaptığı açıklamada Karamanı ve Kurumu tanımanın avantajıyla yakalamış oldukları sinerji sayesinde, son üç ayda büyük başarı göstererek Kurum olarak 2019 yılında istihdama 4012 kişilik bir  katkı sunduklarını, özellikle İşbaşı Eğitim Programı kapsamında ; Genel Müdürlükçe belirlenen hedefi %187’lik artışla gerçekleştirerek özel sektör işyerlerine  3024 kişilik personel desteği sağladıklarını ve  bu alanda 81 il içinde Türkiye’de birinci olduklarını bildirdi . Bu başarıda   emeği geçen tüm İŞKUR personeli ve paydaşlarımıza teşekkür etti. 
Sayın Sarıkaya tüm vatandaşlarımıza ve işverenlerimize hizmet etmenin gayreti içinde olacaklarını “Bir insana dokunmak evrenin yüreğine dokunmaktır” düsturuyla tüm personelleriyle hizmet etmeye devam edeceklerini bildirdi.
Ayrıca 2020 yılının teşvik ödeneklerinin geldiğini belirten Sarıkaya şartları taşıyan firmalarımızı işbaşı eğitim  için bekliyoruz. Engelli açığı oluşan firmalarımızın cezai müeyyide ile karşılaşmamaları için zaman geçirmeden bu açıklarını süresinde kapatmaları gerekmektedir gelin İşbaşından açıklarınızı kapatalım. Kurumumuz donanımlı personeliyle Karaman halkına hizmetini sürdürecektir’’ ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol