Hasan Özen
Hasan Özen
04 Ocak 2019 Cuma 14:06
YETKİLİLER KURTDERESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

İlimiz Merkez ilçesi Kurtderesi Köyünde yaşayan vatandaşların yıllardır hayvancılık konusunda süregelen yer sorunu ile ilgili İl Genel Meclisinde Başkan Adem KAPAR başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Toplantıya Milli Emlak Müdürü Hüdaverdi EROL, Gıda-Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan ÖZÇALIK, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Mera Şube Müdürü Süleyman YAVUZ, Kurtderesi Muhtarı Mevlüt AYGÜN ve azaları ile İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Samet SUCU katıldı.
Toplantı ile ilgili bilgi veren KAPAR: “ Kurtderesi köyümüzde vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu geçimini büyükbaş hayvancılık ile uğraşarak sağlıyor. Geçim kaynaklarının ekonomilerine olan katkısını arttırmak için hayvancılığı köyün dışında yapmak istiyorlar.
Bunun için yıllardır hazineden hayvancılık yapacakları bir yer talepleri var. Bununla ilgili 100’den fazla üyesi olan bir de kooperatif kurarak gerekli hazırlıkları yaptılar. Biz de yıllardır Kurtderesinde yaşayan vatandaşlarımız için çözülemeyen bir sorun olan bu konu için müdürlerimizle ve muhtarımızla bir araya geldik. Yer temini için yapılması gerekenler ile ilgili yol haritamızı belirledik. İnşaallah kısa sürede çözüme ulaşacak ve köylümüz isteğine kavuşacak. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyor, emeği geçen ve bu konuda çaba sarfeden tüm müdürlerime ve kurtderesi muhtarımız ve azalarına teşekkür ediyorum.” Dedi.
 

Anahtar Kelimeler:
KaramanKaraman Haber
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol