Hasan Özen
Hasan Özen
03 Mayıs 2019 Cuma 12:13
KMÜ'lü Akademisyenler İl Müdürü Kurt’a STEM’DEN STEM+’YA Kitabını Tanıttılar

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “STEM’DEN STEM+’YA” adlı eğitici kitap okurlarla buluştu.
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu tarafından kaleme alınan kitap, STEM’le ilgili teorik bilginin yanı sıra STEM, STEAM ve STEM+ uygulamalarına da yer veriyor. 
Yazarlar Çevik, Şentürk ve Abdioğlu, kitaplarını İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’a takdim ederken eğitim camiası için başucu niteliği taşıyan kitapla ilgili açıklamalarda bulundular. Kitapta uygulamaya dönük olarak 25 adet etkinliğe yer verdiklerine dikkat çeken akademisyenler bu etkinliklerin tamamının kendileri tarafından bizzat uygulandığını ve test edildiğini belirterek böylece etkinliklerde karşılaşılabilecek sorunları en aza indirgemeyi amaçladıklarını söylediler.
Eser aracılığıyla öğretmenlere, öğretmen adaylarına, velilere, öğrencilere, kısacası bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm insanlara STEM, STEAM ve STEM+ ders planları ve etkinlikleri ile ilgili önemli bir başucu eseri oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren akademisyenler, "Prof. Dr. Aziz Sancar’ın takdimiyle başlayan kitabımızın,  kütüphanelerde bulunması gereken kitaplar arasında yer alacağını ümit ediyor; kitabın STEM severlere ve STEM’e ilgi duyanlara faydalı olmasını diliyoruz." dediler.
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu’nu tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, “STEM, içerisinde bulunduğumuz dijital çağın ihtiyaçlarının karşılamak için 21. yy becerileriyle donatılmış bireyler yetiştiren bir öğretim yöntemidir. Çıkarmış olduğunuz kitap fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen STEM, ülke olarak atılım gerçekleştirerek inovasyon ve bilişim alanlarında liderlik edebilecek yetkin bireylerin yetişmesi için büyük kazanımlar sağlayacaktır” dedi
Ziyaret,  Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu’nunçıkarmış oldukları kitabı İl Milli Eğitim Müdür V.Abdurrahman Kurt’a hediye etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 

Anahtar Kelimeler:
KaramanKmüKaraman Haver
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol