Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 12:23
SAYIN VALİMİZ, BİTLİS’TE DAKA’NIN 2018 YILI SON TOPLANTISINA KATILDI

Bitlis Valiliği toplantı salonunda; DAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Oktay Çağatay Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Hakkâri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Faruk Biner, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, Muş Ticaret Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç ile Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç katıldı.
 
2019 yılının çalışma programı ve bütçeleriyle ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıya, Hakkâri Valisi İdris Akbıyık ile İl Genel Meclis Başkanı Gülizar İliş, video konferans sistemiyle katıldı.
 
Bitlis Valisi Çağatay,  toplantının kendi yönetim başkanlığındaki son yönetim kurulu toplantısı olduğunu ve 2019 yılı Ocak ayından itibaren yönetim kurulu başkanlığını Hakkâri Valisi İdris Akbıyık’ın yürüteceğini belirterek; “Ajansımızın 2019 yılında yürüteceği faaliyetlerin, hayata geçireceği projelerin detay bilgilendirmesini alıp, 2019 yılı çalışma programı ve bütçemizi değerlendireceğiz.
 
Aynı şekilde 2018 yılı İnsan Kaynakları Politikası uygulamalarını görüşeceğiz. Bölge illerimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının son yıllardaki artışının bölgemize önemli katkı sunduğuna inanıyoruz. Bu anlamda ulusal ve uluslararası fuarlara katılımlarla ilgili çalışmalar yapacağız.
 
Milli teknoloji, güçlü sanayi hamlesi yolunda sorunlar ve çözüm önerileri başlığı altında paydaşlarımızla görüşmeler yapıp sorunlara müdahaleleri görüşeceğiz. Ajans programları kapsamında desteklediğimiz ve uygulaması devam eden projeleri de değerlendireceğiz.
 
Toplantımızın ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz, toplantı öncesinde Bitlis Valiliğine nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol