Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 12:43
VALİMİZ SAYIN YILMAZ ŞİMŞEK MUHTARLARI DİNLEDİ

Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek başkanlığında Niğde Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, ilgili Kurum Müdürleri ve  ilçe, kasaba, köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasında İl Özel İdaresi tarafından 2018 yılı içerisinde Niğde’ye bağlı köylere yapılan yatırım ve hizmetlerden bahseden Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, 2018 yılında 80 milyon TL olan İl Özel İdare bütçesinin yüzde 25 artarak 100 milyon TL olduğunu belirtti.
Konuşmasının devamında muhtarların devletin vatandaşa dokunan yüzü olduğunu vurgulayan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, “Muhtarlarımız, hem köylerimizde hem mahallerimizde vatandaşlarımızın birinci derecede sorunlarını, önerilerini ve isteklerini bilenlerdir. Bu nedenle gerek yaptığımız ilçe, köy ve mahalle ziyaretlerinde gerekse bugün olduğu gibi toplantılar düzenleyerek muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Böyle olması hem bizler tarafından yapılan ve yapılması istenen hizmetlerin sizlerin aracılığıyla vatandaşa doğrudan ve doğru bir şekilde iletilmesi sağlıyor; hem de köyde ve mahallede yaşanan sorunlar, talepler ya da sıkıntılarla ilgili bir konu olduğunda birinci ağızdan bize iletilmiş oluyor.
Siz kıymetli muhtarlarımıza ve bizlere, vatandaşlarımıza yapılacak hizmetler noktasında önemli sorumluluklar düşmektedir. En güzel hizmetleri almaya layık vatandaşımızın günlük hayatlarını kolaylaştırmak daha güzel bir hale getirebilmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bunun için de gecemizi gündüzümüze katmak bize hiçte zor gelmiyor, ihtiyaç olduğunda, herhangi bir sorununuz olduğunda zaman kavramı gözetmeksizin bize ulaşabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.
Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’in açılış konuşmalarının ardından muhtarlar tek tek söz alarak sorun görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol