Hasan Özen
Hasan Özen
20 Kasım 2019 Çarşamba 18:48
142 konutluk Akçaşehir TOKİ konutları projesi

Başkan Çağlayan,”Akçaşehir beldemizde başlatılan TOKİ Sosyal Konut Çalışmalarında yer seçimi ve imar planı çalışmaları tamamlanarak sosyal konut, cami, park ve ticari alan oluşturulmuştur. Bu kapsamda 19550m2 sosyal konut alanı, 1121m2 ticari alan parseli tokiye devredilmiştir.
Devri gerçekleştirilen alana ilk etapta 142 konut yapılması öngörmekte olup Akçaşehirli hemşerihlerimizin talepleri doğrultusunda bu sayının artırılması mümkündür. 
Akçaşehir TOKİ Talep toplama süreci akabinde vatandaşlarımızın konut ihtiyacı karşılanması amacı ile gerekli hassasiyet gösterilerek çalışmakar bu doğrultuda yapılacaktır.
Beldemizin tamamını kapsayacak şekilde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2020 yılında yapılacak ve akabinde belde merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlatılarak, yeni bir aşamaya geçilecektir.” dedi.

Başkan Çağlayan yaptığı açıklamada;”Cumhurbaşkanımıza, Çevre Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser’e, Çevre Şehircilik İl Müdürümüz Türkmen Hacıhaliloğlu’na, emeği geçen herkese  ve Belediye Başkanımız Hikmet Yirşen’e teşekkür ederim.” dedi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol