Hasan Özen
Hasan Özen
19 Ocak 2020 Pazar 13:21
SAVAŞ KALAYCI İYİ PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?

Hatipoğlu, bir düğün salonunda düzenlenen programda, Karaman'da kepenk kapatan şirket sayısının arttığını söyledi.

Karaman'da 2018 yılında kepenk kapatan şirket sayısının 124 iken bu rakam 2019 yılında 183'e yükseldiğini ifade eden Hatipoğlu, şunları kaydetti:

"2018 yılında ilimizde 329 şirket açılırken 2019 yılında bu rakam gerileyerek 261'e düşmüştür. Piyasalarda yaprak kımıldamazken, vatandaş ay sonunu getiremezken, ülkenin gençleri işsizken. ülkenin gençlerine dönüp neden evlenmiyorsunuz diye soruyorlar. Yılan hikayesine dönen hızlı tren hava alanı ve çevre yolu projelerinin bir an önce tamamlanmasını diliyor takipçisi olacağımızı buradan hemşerilerimize ilan ediyorum. Biz İyi Parti ailesi olarak devletimizin ve milletimizin hayrına olacak proje ve programları bir taraftan üretirken diğer taraftan faydalı proje üreten hangi siyasi parti olursa olsun destekleyeceğimizi ifade ediyorum."

Konuşmaların ardından Hatipoğlu, yeni yönetimi basına tanıttı. 
Daha sonra soruları yanıtlayan hatipoğlu Belediye başkanı Savaş Kalaycı'nın İYİ Partiye geçmesi sözkonumu sorunada geçtiğimiz günlerte bir çok partili ve bağımsız belediye başkanının törenle AK Partiye çeşitli yöntemle geçtiğini hatırlatarak cevap verdi. 
İyi Partiye bir Belediye Başkanını geçmesi için yapılan mürecaat sonrası parti yönetiminin karar vereceğini ifade eden Hatipoğlu, şunları kaydetti:
" Sayın Belediye başkanımızın partisi bellidir. Eğer bize bir müracatı olursa ki şu ana kadar bir müracatı söz konusu değil, bir irtibat bile söz konusu değil bunu belirteyim. Ama bir müracat olursa bizim yetkili kurumlarımızda görüşüp bunun gereğini yaparız. Bİz sonuçta siyasi partiyiz. kiminle çalışıp çalışmayacağımızı beraber görev yaptığımız değerli arkadaşlarımızla görüşülüp değerlendiririz, genel merkezimizle paylaşırız. Ama böyle bir şey söz konusu değildir. Belediye başkanımızıda karla yaptığı mücadeleyi takdirle karşılıyor çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Başka konulara burada girmeyeceğim. Ama kar mücadelesinde başarılı oldu. Tebrik ediyorum."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol