Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 16:10
Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem Mezunlarını Verdi

Törende yemin ederek diplomalarını alan 250 polis, Emniyet Teşkilatına katıldı.
 
Törene Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Büyükşehir Belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Polis Eğitim Merkezi (POMEM) Müdür Vekili  Metin Sevil, polis adaylarının aileleri ve polisler katıldı.
 
Törende konuşma yapan Vali Ustaoğlu “22. Dönem 2018 yılının son gününde genç polis adaylarımızın bu güzel gururunu ve heyecanını hep birlikte  yaşıyoruz. Burada gururun en büyüğünü yavrularını bu memleketin hizmetine veren kıymetli ailelerimiz yaşıyor. Bugün burada 250 polis adayının eğitimlerini tamamlayarak vatanına, bayrağına, milletine hizmet yolculuğuna çıkan kahraman evlatlarımızın yeminlerine şahitlik edeceğiz. Yeminin ardından onlar Türkiye Cumhuriyeti’nin bir polisi olarak göreve başlayacaklar. Bu yavrularımız taşıdıkları üniformanın hakkını layıkıyla yerine getirecekler. Onların en büyük kılavuzu ve gücü Türkiye Cumhuriyeti devletinin Anayasası olacaktır. Biz biliyoruz ki onlar Anayasamıza bağlı kalıp hukukun üstünlüğüne, temel hak ve hürriyetlerine saygı duyarak her birisi ülkemizin farklı yerlerinde göreve başlayacaklar. Taşıdıkları üniforma çok önemli ve  kutsal. Ülkemizin geçirdiği bu kritik ve önemli süreçte onların yapacağı görevler çok daha  anlamlı olacaktır. Bu memleketin birliği ve bu milletin selameti için onların en büyük davası tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet  şiarı olacak. Onlar, bir elinde bayrak bir elinde kur-an ile birer vatan sevdalısı olarak görev yerlerine gidecekler. Onlar bir taraftan devleti temsil ederken diğer taraftan da devletin şefkatini, merhametini ülkemizin en ücra köşesindeki vatandaşımıza da gösterecekler. Çünkü devleti temsil eden onların taşıdıkları üniformanın gereği de budur. Biz onların gittikleri yerde görevlerini en güzel şekilde  layıkıyla yapacaklarına inanıyoruz. “şeklinde konuştu.
 
Polislik mesleğinin disiplin, itaat ve vatanına, devletine, milletine, bayrağına sadakat ve bağlılık olduğunu ifade eden Vali Ustaoğlu “Polis adaylarımız görev yaparken sadece devletine bağlı bu memleketin hizmetinde güzel görevler ifa edecekler. Çünkü ülkemizin çıkmış olduğu yolculuk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedef muasır medeniyet seviyesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Her biri çıkmış oldukları bu kutsal yolculukta memleketlerine ve milletine güzel hizmetlerde bulanacaklarını düşünüyorum. Onlara başarılar dilerken onları bugüne getiren ailelerini de kutluyorum” dedi.
 
Vali Ustaoğlu dereceye giren öğrencilere diplomalarını ve sertifikalarını verip tebrik etti. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol