Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 16:23
Hacivat ve Karagöz Minikler İçin Sahnelendi

Hacivat – Karagöz gösterisi, Kültür Bakanlığı Karagöz Sanatçıları Mehmet Melih Salcan ve Mahmut Salcan tarafından İlk olarak İl Kültür Merkezinde sahnelendi.
 
Çocuklarımız, iki gün boyunca sahnelenen gölge oyunu Karagöz ve Hacivat ile doyasıya eğlendi.
 
Hastanede Tedavi Gören Çocuklarımıza Özel Gösteri.
 
Tunceli Devlet Hastanesi’nde de sahnelenen Hacivat – Karagöz gösterisiyle, burada tedavi gören çocuklarımız hem moral buldu hem de Hacivat ve Karagöz ile tanıştı. 
 
Hem gölge hem de canlı gösterim ile öğrencilerin karşısına çıkan ekip, minikleri kahkahalara boğdu. Programda ayrıca Maymun Çita’nın Cahit Kaşıkçılar ile yaptığı sohbet de çocuklarımız tarafından beğeni ile izlendi.
 
Çocuklarımızla birlikte Hacivat ve Karagöz’ü izleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Kültürümüzü gelecek nesillere taşımak maksadıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Geleneksel Türk tiyatrosunun en güzel örneklerinden biri olan Hacivat ve Karagöz oyununu çocuklarımızla buluşturduk. Özellikle günümüzde çocuklarımızın geleneksel Türk kültürü ile buluşmasını çok önemsiyoruz. Düzenlediğimiz programlarla çocuklarımız doyasıya eğlendi. Hastanede tedavi gören çocuklarımız için özel olarak düzenlenen programda ise çocuklarımız aileleriyle birlikte Hacivat ve Karagöz’ü izleyerek moral bulup, keyifli anlar geçirdiler. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol