Hasan Özen
Hasan Özen
23 Kasım 2019 Cumartesi 11:36
REKTÖR AKGÜL, TARIM ORMAN ŞURASINA KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığınca 18-21 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. Türkiye Tarım Orman Şurası, kapanış programıyla sona erdi. Programda katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beş yıl aradan sonra "ortak akıl buluşması" temasıyla düzenlenen şura boyunca Türk tarımı ve ormancılığı ile ilgili son derece verimli ve kapsamlı tartışmalar yapıldığını, sektörün tüm paydaşlarının görüşlerini, eleştirilerini ve geleceğe dair önerilerini özgür bir şekilde ifade imkanı bulduğunu bildirdi. 
Erdoğan, şuradaki 21 ayrı çalışma grubunda bitkisel üretimden hayvan sağlığına, desteklemeden gıda güvenliğine, orman hukukundan balıkçılık ürünlerine ve tarımda teknolojik dönüşüme kadar çok geniş bir yelpazede kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerin belirlendiğini dile getirdi. Türkiye'nin tarım ve ormancılığını geliştirmek, sıkıntılarına çözüm bulmak için şuraya 50 binin üzerinde görüş iletildiğini aktaran Erdoğan, "3. Tarım ve Orman Şurası, şimdiye kadarki en geniş katılımlı şura olarak kayıtlara geçti. Şurada alınan kararların tarım ve ormancılık sektörümüzün önümüzdeki beş yılına istikamet çizeceğine inanıyorum.  Ortak akılla şekillendirdiğimiz şura kararlarını yine ortak bir çabayla uygulamaya koymamız gerekiyor." dedi.  
Devlet protokolü, uluslararası kuruluş temsilcileri, öğretim üyeleri, üreticiler, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinin katıldığı 3. Türkiye Tarım Orman Şurası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaşmasının ardından sona erdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol