Hasan Özen
Hasan Özen
23 Kasım 2019 Cumartesi 11:44
REKTÖR AKGÜL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

“Hayatımızın daha ilk yıllarında anne ve babalarımızın ardından tanıştığımız ve onlar kadar içselleştirerek yüreğimize aldığımız öğretmenlerimiz, kişiliğimizin şekillenmesinde ve bilgi dağarcığımızın gelişmesindeki etkileri, yaşantımıza kattıkları değer ve anlam ile hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahiptirler.
Bir dönemin, bir kuşağın ya da herhangi bir çağın mesleği olmayan, geçmişten günümüze kadar çeşitli adlarla toplumdaki önemini ve kutsallığını koruyan öğretmenlik, bizden önceki nesilleri yetiştirdiği gibi, bize ve bizden sonraki nesillere de hayat verecek en önemli meslek dallarındandır. Kuşkusuz bir toplumun ve bir ülkenin en önemli sermayesi olan iyi yetişmiş, ahlaklı ve nitelikli insan portresi, herkesten çok öğretmenlerin eseridir. Bu eserin her daim kıymetinin bilinmesi ve değerini yitirmemesi için çaba gösterilmesi ise tüm toplumun olduğu kadar, en başta öğretmenlerimizin görevidir.
24 Kasım vesilesiyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit düşen öğretmenlerimiz olmak üzere bu kutsal görevi özveri ve samimiyetle yerine getiren tüm öğretmenlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor; çağlar boyu sönmeyen bilgi ateşinin onurlu taşıyıcısı tüm öğretmenlerimizin ve öğretim elemanlarımızın, ayrıca her daim öğrenme ve öğretme sevdasında olan herkesin Öğretmenler Gününü kutluyorum."
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol