Hasan Özen
Hasan Özen
01 Nisan 2019 Pazartesi 16:06
Sağlık Bakanlığından 'Sandık Hizmetleri' Seferberliği

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimine kayıtlı toplam 93 hasta ve refakatçisi31 Mart Yerel seçimlerinde oy kullandı.

Evde Sağlık Hizmetleri birimi oy kullanmak isteyen fakat yatalak durumda olan hastalarının oy kullanmaları için seçim günü mesai yaptı. Temel haklardan ve vatandaşlık görevi sayılan oy kullanma işleminin herkes için geçerli olduğu bilinciyle yapılan mesaide, sağlık durumlarından dolayı yatağa bağımlı ve Sağlık Personeli refakati gereken hastaların talepleri doğrultusunda bu hizmet verildi. 
Seçimlerde oy kullanmak isteyen hasta ve hasta yakınlarının Evde Sağlık Hizmetlerine başvurmaları üzerine seçim günü için kendilerine randevu verildi. Oy kullanmak isteyen hastalar randevu saatinde, Evde Sağlık Biriminde görevli sağlık personeli eşliğinde evlerinden alınarak oy kullanacakları sandığa getirildi. Hastalar oy kullandıktan sonra tekrar evlerine bırakıldı. 
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan yaptığı açıklamada; “Sağlık Personeli refakatinde sandık başına gidebileceğini çağrı merkezimize bildiren İl ve İlçelerimizde 93 vatandaşımıza 10 araç ve 36 Sağlık Personelinden oluşan ekibimizle elimizden geldiğince destek olduk. Vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanmalarına imkân sağlayan ekibimize teşekkür ederim”. Dedi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol