Hasan Özen
Hasan Özen
12 Aralık 2019 Perşembe 02:20
"Durakta Matematik" Projesiyle Matematik Her Yerde

Matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" Projesi Karaman’da uygulamaya konuldu. Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki yolcu duraklarına asıldı.
Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü MemişMemiş, Anasınıfı ÖğretmeniRaziye Gençer Petekve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katıldığı etkinlikle il merkezindeki duraklara proje kapsamında hazırlanan afişler asıldı.
Projeyle ilgili olarak katılımcılara bilgi verenRaziye Gençer Petek, matematiğin severek öğrenilmesini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Raziye Gençer Petek,“Bugün açılışını yapmış olduğumuz “Durakta Matematik” Projesi bir e-twinning projesidir. Proje Osmaniye’de matematik öğretmeni olarak görev yapan Mukaddes Kariptarafından başlatılmıştır.” dedi. 
“Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı”
ÖğretmenMukaddes Karip, çocukların ve gençlerin matematik korkusunu yenmesi ve matematiği sevdirmek amacıyla matematiği karikatürleştirmiştir, diyerek sözlerini sürdüren Petek, “Öğretmen arkadaşımızınhazırlamış olduğu 30 adet karikatür afişi projeye katılan öğretmenler tarafından Türkiye geneli yaklaşık 150 il merkezi ve ilçede duraklara asılmıştır. Karaman’danprojeortağı okulumuzda projeye ilişkin afişler hazırladı ve hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı. Ayrıca afişler okulumuzdaki panolarda da sergilendi. Afişlerden etkilenen ilkokul öğrencilerimizde kendi matematik karikatürlerini çizerek, farkındalık yaratmış oldular. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Çalışkan’a veBelediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaycı’ya teşekkür ederiz” diye konuştu. 
“Durakta Matematik”projesini uygulayan Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Projenin amacı, matematiği daha ilgi çekici hale getirip, ön yargıları kırmak ve öğrencilerin severek eğlenerek matematiği öğrenmelerini sağlamaktır” dedi.
“Proje matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturdu”
“Durakta Matematik” projesinin eğitim camiasında çok beğenildiğinin altını çizen İl Müdürü Çalışkan,projenin matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturduğunu söyledi. Çalışkan, “e-Twinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüşen "Durakta Matematik" projesi ülkemizin dört bir tarafında hayata geçti. Proje kapsamında il merkezideki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı. Böylece matematiği'fobi' olmaktan çıkarmaya dönük bir adım daha atılmış oluyor. Projeye katkıları sebebiyle Karamanoğlu Mehmet Bey okulu çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol