Hasan Özen
Hasan Özen
02 Mayıs 2019 Perşembe 13:49
TRAFİK HAFTASINDA KARAMAN’A İKİ ANLAMLI ÖDÜL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı afiş yarışmasının sonuçları açıklandı.
Hayriye Sude Akyol’dan Türkiye Birinciliği
2018-2019 eğitim öğretim yılında Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Burdur, Elazığ, Eskişehir, Karaman, Kırklareli, Mardin ve Sinop illerinde uygulanan proje kapsamında toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na 704 eserle başvuru yapıldı.
Aldıkları eğitimlerin ardından afişlerini resmeden çocuklar için gerçekleştirilen yarışmanın değerlendirmesi, proje paydaşlarından ve uzman akademisyenden oluşan bir jüri heyeti tarafından 26 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi.Yapılan değerlendirmeler sonucunda ilimizi temsil eden Sarıveliler Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Hayriye Sude Akyol büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu.
Yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen ve taşımalı eğitim sisteminde görev yapan servis şoförlerinin katıldığı fotoğraf yarışmasının sonuçları da açıklandı.
Karamanlı Şoför Amcadan Türkiye Üçüncülüğü
2018-2019 eğitim öğretim yılında Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Burdur, Elazığ, Eskişehir, Karaman, Kırklareli, Mardin ve Sinop illerinde uygulanan projenin ana hedef kitlesini oluşturan taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerine yönelik düzenlenen fotoğraf yarışmasına, proje illerinden toplam 202 servis şoförü başvuruda bulundu.
Amacı, servis şoförlerinin ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmaları ve kayıt altına almalarını sağlamak olan fotoğraf yarışmasının değerlendirilmesi, proje paydaşlarından ve uzman akademisyenden oluşan bir jüri heyeti tarafından 26 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.Düzenlenen yarışmaya Karaman’dan katılan Öcal Uzunay yapılan değerlendirmesonucunda Türkiye üçüncülüğünü elde etti. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol