Hasan Özen
Hasan Özen
08 Mayıs 2019 Çarşamba 19:54
TRAFİKTE SORUMLULUK BİLİNCİYLE ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’ndeafiş yarışmasında Türkiye birinciliğini elde eden Sarıveliler Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Hayriye Sude Akyol ile taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerine yönelik düzenlenen fotoğraf yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Öcal Uzunay, İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’u ziyaret etti.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi kapsamında toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na 704 eserle başvuru yapıldı.Yapılan değerlendirmeler sonucunda ilimizi temsil eden Sarıveliler Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Hayriye Sude Akyol büyük bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu.
Yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen ve taşımalı eğitim sisteminde görev yapan servis şoförlerinin katıldığı fotoğraf yarışmasına proje illerinden toplam 202 servis şoförü başvuruda bulundu.Düzenlenen yarışmaya Karaman’dan katılan Öcal Uzunay yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye üçüncülüğü elde etti.
Elde ettiği başarılardan dolayı Hayriye Sude Akyol ve Öcal Uzunay’ı tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt öğrencilerin ve şoförlerin bilinçlendirilmesi konusunda bu tür projelerin önemli olduğunu ifade etti.  Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Hayriye Sude gibi öğrencilerin taşıyacağının altını çizen Abdurrahman Kurt, “Ülkemizin gelişmişlik düzeyine öğrencilerimiz katkı sağlayacak. Öğrencilerimizin trafik konusunda bilinçlendirilmesi için yapılan bu projede birincilik ipini göğüsleyen Hayriye Sude Akyol’u ve fotoğraf yarışmasında derece alan şoför amcamız Öcal Uzunay’ı tebrik ediyorum. Hayriye Sude’nin başarısında emeği geçen okul yöneticilerine, öğretmenine ve ailesine teşekkür ediyorum. Nice güzel başarılara imza atması dileğiyle yolu ve bahtı açık olsun” dedi.
Ziyaret,İl Müdürü Abdurrahman Kurt’un başarılı öğrenci Hayriye Sude Akyol ile Öcal Uzunay’a ödül vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 
 

Anahtar Kelimeler:
KaramanKaraman Haber
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol